Reference

Zdravé ovzduší díky firmě MAICO - po celém světě.

Ventilátory MAICO se nalézají v mnoha oblastech použití.
Jak v privátních obytných domech tak také ve světově známých budovách vykonávají naše produkty věrnou službu.
Zde Vám představíme malý výběr zajímavých aplikací.
Prosím, zvolte objekt a podívejte se, jak mnohostranně mohou být výrobky MAICO použity.

BERLINER HOCHHAUS GEWOBAG

Berlínský výškový dům GEWOBAG

Energetická rekonstrukce s MAICO - „čerstvý vítr“ v berlínské výškové budově.

V březnu 2010 započala rekonstrukce 22-poschoďového výškového domu v Berlíně. V úvahu bylo vzato i téma ventilace a v listopadu 2010 bylo úspěšně vyřešeno. Investor GEWOBAG Wohnungsbau-Aktiengesellschaft Berlin se rozhodl pro dobře vymyšlený ventilační systém MAICO, který slouží pro zajištění čerstvého vzduchu ve velkých projektech.

Důležité požadavky:

 

 • Instalace centrálního ventilačního řešení
 • Ochrana před požárem, kouřem a hlukem

U 22 pater s novými bytovými jednotkami jsou požadavky na ventilační zařízení rozmanité a komplexní. Opotřebovaný vzduch musí být odveden nejrychlejší cestou a vyměněn za vzduch čerstvý. Pachy a vlhkost nesmějí při nasávání v žádném případě pronikat přes šachty a ventilační otvory do sousedních bytů. Důležité téma představuje ochrana proti požáru, kouři a hluku, které hraje u výškových budov stěžejní roli.

Použitá řešení MAICO

 

U projektu rekonstrukce výškové budovy bylo aplikováno řešení centrálního odvětrání. V tomto případě byly kombinovány MAICO střešní ventilátory GRD s odvětrávacími prvky MAICO Centro-E a Centro-E-APB. Celkově byl instalován jeden GRD 22 a zároveň šest GRD 31 na střeše výškové budovy. V koupelnách a WC bylo použito 264 Centro-E-APB a 22 Centro-E.

Centrální střešní ventilátory GRD sají přes odvětrávací prvky Centro-E-APB a Centro-E spotřebovaný a vlhký vzduch pomocí potrubních stoupaček. Čerstvý vzduch pak může bez průvanu proudit do obytných prostor přes průchody pro venkovní vzduch. Tak vzniká příjemné ovzduší v každém samostatném bytě a nebezpečí tvorby plísní díky vysoké vlhkosti prostoru je zažehnáno.

Střešní ventilátor GRD pracuje díky moderní EC technologii výjimečně úsporně. Volitelně může být nastaven provoz za konstantního tlaku nebo průtoku. Regulace GRD je součástí dodávky a může být použita v libovolném místě budovy, přičemž maximální délka řídícího kabelu může být 200 m. GRD lze velmi jednoduše a rychle programovat pomocí čtyř tlačítek. Pomocí dvou referenčních průtoků nebo dvou referenčních tlaků lze nastavit denní a noční provoz. Zaregulování GRD probíhá bez dodatečného měření. Stabilní transportní oka umožňují bezproblémovou dopravu střešních ventilátorů jeřábem.

Ventilační prvky Centro-E a Centro-E-APB v provedení na omítku jsou vhodné pro instalaci v koupelnách, WC a také v kuchyních, přičemž nabízejí minimální průtok od 30 m3/h. Přístroje jsou vybaveny bezúdržbovou protipožární klapkou proti přenosu požáru podle K90-18017. Přídavné kouřové přepážky nejsou potřeba. Pouzdra ventilačních prvků lze otáčet, aby bylo možné výfukové hrdlo orientovat doprava nebo doleva pro připojení na hlavní vedení . Pokud je nutná výměna filtru, lze ji absolvovat jednoduše bez použití nářadí.

Obyvatelé berlínské výškové budovy se mohou těšit z optimálního zdravého ovzduší ve všech prostorech. GEWOBAG Wohnungsbau-Aktiengesellschaft dlouhodobě zajišťuje pomocí vzduchotechniky MAICO permanentní výměnu vzduchu, která udržuje budovu ve „zdravém“ stavu.

ATLANIC HAUS HAMBURG

Atlantic Haus Hamburg

Kancelářský komplex s charakterem

Na bývalém pozemku pivovaru Bavaria St. Pauli v Hamburku byl postaven impozantní kancelářský komplex s velmi náročnou architekturou: Atlantic Haus, který nabízí nádherný výhled na Labe.
Na hrubé výměře jednoho podlaží okolo 33.000 m2 nalézají prostor kanceláře, sanitární prostory, čajovny a mnoho dalších rozdílně velkých místností. Do slova a do písmene vyčnívajícím znakem je přitom kancelářská věž s přímo napojenou osmipatrovou pouliční zástavbou.

V nových budovách byla instalována vzduchotechnická zařízení od firmy MAICO.

Důležité požadavky:

 

 • Odvětrání s protipožární ochranou přes více než 20 poschodí
 • Odvětrání uvnitř položených sanitárních a pomocných prostor.

Odvětrání s protipožární ochranou přes více než 20 pater.

 

Jedním z nejnáročnějších úkolů ve více než 20-patrové výškové budově je odvětrání vnitřních sanitárních a pomocných prostorů - přesně to pravé pro kvalitní ventilátory vzduchotechnické profese od MAICO. K tomu navíc musejí být také spolehlivě odvětrány vnitřní sanitární prostory níže přiléhajících staveb.
V obou případech musejí být zároveň splněny požadavky protipožární ochrany - speciálně ve více než 20-patrové výškové budově - velmi náročný úkol.

Řešení: bezpečné, ekonomické, promyšlené

 

U této novostavby jsou aplikovány ventilátory MAICO řada ER kombinované se systémem litého potrubí PAM Global. U tohoto protipožárního řešení nejsou vyžadovány protipožární instalační šachty. Také lze upustit od stropních přepážek a podobných systémů. Montáž litých trubek je pro každého instalatéra téměř denní rutinou. Každý zde ušetří montážní čas, resp. peníze a získá bezpečnost.

Protipožární izolační opláštění vzduchového potrubí Rockwool Conlit 150 P odstíní hořlavé materiály v instalační šachtě. Tím je instalace oddělovacího můstku již zbytečná.

Bylo zde zabudováno okolo 150 zapuštěných pouzder a příslušných ventilátorových jednotek. Přitom byly použity ventilátorové jednotky s rozdílným průtokem vzduchu (60 m3/h resp. 100 m3/h) . Některé ventilátory pracují se zpožďovacím časovým spínačem.

Tento projekt byl zhotoven firmou Quantum Immobilien AG v Hamburku a firmou Architekten Herzog + Partner z Mnichova.
Vzduchotechnika byla provedena firmou Franke, Baehr & Ritter GmbH z Dessau.

MEZINÁRODNÍ MEDIÁLNÍ CENTRUM MÜNCHEN-RIEM

Mezinárodní mediální centrum München-Riem

Prostor pro 15.000 žurnalistů na MS 2006.

„To kulaté musí do hranatého“ - toto heslo znělo snad denně v létě 2006 a i MAICO přispělo se svým projektem k „dobré náladě díky dobrému vzduchu“: Pro největší sportovní akci léta 2006 bylo v mnichovských výstavních halách C2, C3 a C4 zřízeno mezinárodní mediální centrum. Cca. 15.000 novinářů včetně mnoha techniků, redaktorů a dalších mediálních pracovníků posílalo z tohoto místa několikatýdenní zprávy do celého světa. V mnohých prostorách byla instalována vzduchotechnická zařízení od firmy MAICO...

Důležité požadavky:

 

 • Rozdílné velikosti prostorů od 6 m2 až po rozlehlá televizní studia.
 • Podle povahy využití chladící výkon mezi 20 a 400 W/m2.
 • Spotřeba vzduchu 950.000 m3.
 • Velmi tichá ventilace (i z důvodu využití prostorů jako televizní studio).

30.000 m2 plus 40.000 m2

 

Je jedno, přes které médium člověk pozoruje nebo poslouchá, zda právě nyní kulatý míč dospěl do brány: Téměř veškerý materiál pro tuto akci byl připraven v tomto mediálním centru. Mezinárodní vysílací centrum zabíralo vedle 30.000 m2 na volném prostranství také dalších 40.000 m2 ve výstavních halách.
Již v prosinci 2005 započala výstavba kabin, kanceláří a studií.
Prvořadým stavebním materiálem bylo smrkové dřevo se zvukově izolačním obkladem resp. mezivrstvou. Pomocí použitého dříví by mohlo být postaveno 60 majestátních rodinných domů.

Hightech v malém i velkém

 

Prostory dosahují od 6 m2-rozhlasových kabin přes mnoho technických zázemí až po rozlehlá televizní studia. Podle povahy využití musel být instalován chladící výkon mezi 20 a 400 W/m2. Byl požadována hodinová potřeba vzduchu 950.000 m3. K tomu musely být zvoleny trubky o odpovídajících průměrech.

Projekt pro tato řešení ventilace byl zhotoven firmou Ingenieurbüro Linsmeier AG z Mnichova.

Zhotovitelem kompletního projektu byla firma Stingl Luft- und Klimatechnik z Mnichova.

Použitá řešení MAICO

 

Speciálně u televizních studií musel být brán ohled na velmi tichý provoz ventilačního zařízení. Zde byly nabídnuty ventilátory - Typová řada MAICO ESR , které díky své konstrukci hlukově izolovaného ventilačního boxu jsou výjimečně tiché. Velmi mnoho těchto ventilátorů bylo instalováno přímo na stropech jednotlivých prostorů. Toto bylo možné, protože ventilátory MAICO vedle velmi nízkého hluku vlastní ventilace také nepřenášejí hluk přes pouzdro do prostoru. Tímto způsobem bylo zabráněno rušivému hluku.

Další příslušenství, které bylo instalováno

 

Zde si můžete stáhnout referenci v PDF souboru: Reference Mediální centrum München-Riem

DURAVIT POVALOVÉ VENTILÁTORY

Duravit povalové ventilátory

Nejvyšší kvalita v koupelně

S téměř 190 let dlouhou historií firmy je Duravit jednou z vedoucích a tradičních firem tohoto odvětví: autor podnětů, který charakterizuje sanitární svět a významně proměňuje sanitární prostory ve smyslové refugium.

V Duravitu se neustále odlévá cca. 200 různých modelů. Přitom jen v samotném hlavním sídle v Hornberg/Schwarzwald se zpracuje ročně cca. 7,500 tun suroviny. Hlavními materiály jsou jíl, křemen, živec a kaolin.

Keramické výrobky stejně tak jako formy procházejí pak po odlévání několikahodinovým sušícím procesem. Polotovary musí být během fáze vysoušení rovnoměrně oplachovány vzduchem. Musí být dosaženo rovnoměrného vysoušení keramických výrobků. V tomto místě přicházejí do hry povalové ventilátory MAICO.

Důležité požadavky:

 

 • Efektivní, energeticky úsporná a silná cirkulace vzduchu
 • Kvalitní výrobky pro rovnoměrné sušení
 • Řešení pro větší výkon ohřevu bez zvyšování ohřevu

Od suroviny k polotovaru

 

Duravit ručí za nejvyšší kvalitu v koupelnách - od klasické sanitární keramiky až po koupelnový nábytek, příslušenství, vany a wellness vybavení.

Suroviny používané firmou Duravit jsou zpracovávány s vodou ve velkých míchacích tancích na tak zvaný stěr. Stěr je pak zbavován nečistot pomocí vibračních sít.
Silné magnety odstraňují částice obsahující železo. Následně je pak stěr skladován v obrovských zásobnících, ve kterých se pohybují míchadla, aby byla garantována optimální homogenita. Pomocí speciálních čerpadel je pak stěr veden do slévárny, kde je plněn do sádrových forem.

Přibližně po 1 hodině velmi nasákavá sádra odejme stěru dostatečné množství vody a vznikne cca. 9-10 mm silný střep. Slévač odstraní přebytečný stěr, otevře formu a vyjme ještě "syrový" sanitární výrobek, polotovar určený k sušení. Jedna forma vydrží cca. 90 lití.

Sušení sádrových licích forem

 

K podobné situaci dochází i u sádrových forem: Po odebrání polotovaru musejí projít několikahodinovým sušením. Také tento proces sušení je spolehlivě podporován povalovými ventilátory MAICO.
V každé formě je vždy odléván pouze jeden polotovar za den. Před následujícím dnem musí formy zase odevzdat do vzduchu vodu, kterou předtím odebraly z polotovaru.
Pokud forma není dostatečně vysušena, slévač má při dalším odlévání problém se vznikem zmetků mezi polotovary.

Použitá řešení MAICO

 

Již mnoho let je zde denně v provozu nespočetné množství povalových ventilátorů MAICO řady EC. Požadavky na ventilátory jsou zde vysoké: Teplý vzduch je v rámci procesu sušení silně nasycen vlhkostí a jemným prachem.
Rozdíly mezi „no name“ povalovými ventilátory a značkovými přístroji MAICO jsou uvedeny zde: Povalové ventilátory MAICO pracují bez poruch i v těchto náročných podmínkách. Každý z několika set povalových ventilátorů může zajistit hodinový výkon cirkulace 11.000 m3 vzduchu.

„Tak trochu navíc“: vyšší topný výkon

 

Díky vysoké cirkulaci vzduchu nabízejí povalové ventilátory řady MAICO-EC využití i pro mnoho dalších aplikací: Ve většině výrobních hal se teplý vzduch udržuje nahoře, zatím co v zóně pohybu osob je teplota, speciálně ve studeném ročním období, velmi nízká. S povalovými ventilátory MAICO lze dosáhnout navýšení teploty cca. 5 K bez potřeby přídavného vytápění. Tímto způsobem se zlepší teplotní poměry bez dalších provozních nákladů.

Zde lze stáhnout referenční projekt jako PDF: Reference Duravit

KONTEJNER PRO VRATNÉ LÁHVE

Discounter-Pfandcontainer

Odvětrání kontejnerů

 

Již dlouhá léta bylo vždy oblíbeným tématem na politické letní scéně Německa: nápojová přepravka...
Od té doby vešla v účinnost vyhláška o přepravkách a politika se přeorientovala na jiné výzvy. Ale přímo pro velké diskonty a obchodní řetězce to znamená zavést nový zákon do své logistické a prostorové organizace. Řešení: profesionální vzduchotechnika od firmy MAICO.

Důležitý požadavek:

 

 • Efektivní zamezení problémům se zápachem

Dobrý vzduch díky silným ventilátorům

 

Pro prostorové otázky hledal zákazník firmy MAICO, velká diskontní firma, odpovídající řešení: U již existujícího obchodu byl v prostoru vchodu postaven kontejner pro vratné obaly. Vzhled byl přizpůsoben již stojící budově.

Kontejner je rozdělen na 2 části:

 • Vepředu zákazníci odevzdávají prázdně obaly.
 • Vzadu jsou pak láhve uloženy v meziskladu pro další transport. Zde mohou vznikat nepříjemné pachy z důvodu zbytkových množství kapalin v láhvích.

Speciálně v létě by bez adekvátního větrání rychle vyvstaly problémy. Z tohoto důvodu byl do kontejneru instalován odsávací systém ze stáčených falcových trubek o jmenovitém průměru 400 mm.
Vzduch je veden pomocí jednoho ventilátoru EZR 40/6 B do venkovního prostředí.
Tento ventilátor dopravuje 2.600 m3 vzduchu za hodinu.. Řízen je pomocí spínacích hodin a regulace teploty a zajišťuje, že jakékoli pachové problémy rychle zmizí.

Další komponenty tohoto řešení:

 

 • jedna protipříruba GS 40
 • jedna venkovní klapka na výstupuAS 40
 • jedna vstupní nasávací mřížka řady LZP

Zde lze stáhnout referenční projekt jako PDF: Reference kontejner vratných láhví pro diskont

„MLADÍ VĚDCI“ AXIÁLNÍ VENTILÁTORY

„Mladí vědci“. Axiální ventilátory

Optimalizace proudění vzduchu

 

Ve spolkové soutěži "Mladí vědci" podporovalo MAICO vysoce zajímavý projekt na téma vzduchotechniky: Philipp Tockhorn z Brém zkoumal „optimalizaci odporu vzduchu oběžných kol ve větrném kanále“.

Historie

 

Historie techniky od Leonarda da Vinciho až po leteckého pionýra Otto Lilienthala ukazuje, že vědci a technici se často inspirují přírodou při hledání řešení problémů. V současné době existuje dokonce vědní obor, který se nazývá bionika a znalosti, které byly získány z příkladů v přírodě, převádí do technických řešení.

Práce

 

S podporu v bionice se zabývala práce Philippa Trockhorna fenoménem turbulence na okrajích oběžného kola. Jak lze z přírody zjistit, štěrbinové křídlo snižuje při letu ptáka tvorbu turbulencí. Projekt se zabýval vysvětlením technické koncepce „křidélek“ na koncích křídel letadla a zkoumal jejich účinek na odpor vzduchu a vztlak.

Procedura

 

Nejdříve byly vypracovány teoretické základy pro porozumění danému jevu a pro pořízení měřených hodnot. Po teoretické přípravě se Philipp Trockhorn koncentroval na konstrukci a stavbu větrného kanálu.
V tomto okamžiku přišla řada na MAICO, jako dodavatele jakostních ventilátorů: Jako zdroj větru přišel do hry třífázový axiální ventilátor DZR 35/2 B od firmy MAICO.
Pro výzkumný projekt byl tento ventilátor ideální: Při výfuku do volného prostoru dosahuje průtoku vzduchu 5.700 m3/h při rychlosti otáčení 2.850 otáček za minutu.
Pro stavbu měřící aparatury použil mladý technik bez váhání díly stavebnice Lego. Kompresní komoru stejně tak jako expanzní komoru postavil ze skelné tkaniny. Testovací sekce byla vyrobena ze skla.

Při předvádění projektu se mohlo velké množství návštěvníků na stánku mladého Brémana přesvědčit o jeho nápadu.

Další použité produkty MAICO:

 

Zde lze stáhnout referenční projekt jako PDF: Reference Mladí vědci

HALA PRO VZDUCHOLODĚ

HALA PRO VZDUCHOLODĚ

Hala pro vzducholodě Mülheim

 

Zdaleka viditelná zelená hala pro vzducholodě na letišti Mülheim je jako místo vzniku velmi známých Zeppelínů nejenom charakteristickým znakem Mülheimu, ale také částí mülheimské historie.
Tato hala dokáže pojmout jeden „Zeppelin“ v nafouknutém stavu. Dobrý vzduch obstarávají axialní potrubní ventilátory DZR od MAICO. Ty odsávají teplý vzduch z prostoru stropu a podle počasí buď dopravují tento vzduch mimo budovu nebo vracejí zpět do prostoru u podlahy haly.

Důležitý požadavek:

 

 • Příjemné teploty i přes enormní výšku prostoru

„Létající“ stavba

 

Co se týče haly, jedná se o „létající“ stavbu, tzn. druh stanu, který může být částečně stržen. Tato hala pojme jednu nafouknutou vzducholoď - v konkrétním případě se jedná o jednu vzducholoď v provozu, další tři se nalézají v hale rozebrané. Čtvrtá vzducholoď je složená pro transport.

Perfektně padnoucí MAICO řešení

 

V hale jsou použity čtyři axiální potrubní ventilátory DZR 60/4 B . Nacházejí se ve žlutých vedeních, které vedou svisle nahoru po konstrukci haly. Tyto ventilátory slouží pro nasávání teplého vzduchu pod stropem haly a následné vedení do spodní části.
Tam pak může vzduch volitelně - přepojením vedení - v teplých dnech proudit do venkov. ního prostředí nebo v chladných dnech proudit do vnitřního prostoru. Toto se uskutečňuje přes venkovní klapku AS 60

Vzduch je volně nasáván v prostoru stropu haly. Ventilátory jsou vždy uspořádány po dvou na delší straně haly. Ventilátorová dvojice je pak regulována 5-stupňovým transformátorem TR 6,6.

Upozornění: Fotografie zobrazují na kovové konstrukci jednu „prázdnou“ protipřírubu GS 60, protože vedení bylo směrováno přímo ven.

Zde lze stáhnout referenční projekt jako PDF: Reference hala pro vzducholodě

ENERGETISCHE SANIERUNG MIT DER ARGE FAKTOR 10

Energetické rekonstrukce s ARGE FAKTOR 10

Energetická efektivita budov a s tím spojené snižování CO2-emisí bude do budoucna čím dál tím důležitějším faktorem. Majitelé nemovitostí a správci starých budov stojí před jedním z nejdůležitějších rozhodnutí: Rekonstruovat - ano či ne?
Tuto otázku si může každý zodpovědět sám podle následujících úvah: Stoupající ceny energií a ekologických poplatků nutí k diskuzi. Již dnes značně ovlivňují vedlejší náklady na pronájem: Více než 20% celkových nákladů na bydlení je vydáváno za vedlejší náklady na pronájem. Nájem s náklady na vytápění bude tak nespočitatelný. Atraktivita a hodnota starých nemovitostí může díky vysokým nákladům na vytápění velmi rychle klesat. Pronajímatelům tak hrozí výpadky nájmů a neobydlenost.
Podívejte se na následující stránky s krátkými zprávami o různých obytných domech, které byly podle ARGE FAKTOR 10 energeticky rekonstruovány. V každém objektu bylo dosaženo enormních úspor. Rekonstruované domy z našich příkladů vykazují po svých rekonstrukcích pouze zlomek jejich původní spotřeby primárních energií:
* ARGE Neue Medien der deutschen SHK-Industrie e.V.

   

Pouze 16,7% rekonstrukce obytného domu v Bernadottestrasse, Nürnberg

Tato budova byla během pár měsíců rekonstruována podle ARGE FAKTOR 10.

Údaje k tomuto projektu:

 • Rok výstavby: 1961
 • Modernizace/nástavba obytného domu
 • Fáze výstavby 6/2006 až 10/2006
 • Obytná poschodí: 3
 • Počet bytů: 24
 • Obytná plocha: 1.637 m2
 • Roční spotřeba primární energie

  • Před rekonstrukcí: 200,8 kWh/m2a
  • Po rekonstrukci: 33,6 kWh/m2a

 • Spotřeba energie: 33,6 kWh/m2
 • Úspora primární energie: 83 %
 • Jinými slovy: stav pod limitem EnEV-novostavba o 62 %

Rekonstrukce obytného domu Jean-Paul-Platz, Nürnberg

Tato budova byla během pár měsíců rekonstruována podle ARGE FAKTOR 10.

Údaje k tomuto projektu:

 • Rok výstavby: 1930
 • Modernizace obytného domu
 • Obytná poschodí: 3
 • Počet bytů: 6
 • Roční spotřeba primární energie

  • Před rekonstrukcí: 308,7 kWh/m2a
  • Po rekonstrukci: 49,3 kWh/m2a

 • Úspora primární energie: 84 %

Pouze 15,5% rekonstrukce obytného domu v Ingolstädter Straße, Nürnberg

Tato budova byla během pár měsíců rekonstruována podle ARGE FAKTOR 10.

Údaje k tomuto projektu:

 • Rok výstavby: 1952
 • Modernizace obytného domu
 • Fáze stavby 4/2004 až 11/2004
 • Obytná poschodí: 3
 • Počet bytů: 12
 • Obytná plocha: 918 m2
 • Roční spotřeba primární energie

  • Před rekonstrukcí: 238,0 kWh/m2a
  • Po rekonstrukci: 37,0 kWh/m2a

 • Spotřeba energie: 37,1 kWh/m2a
 • Úspora primární energie: 84 %
 • Jinými slovy: stav pod limitem EnEV-novostavba o 59 %

Pouze 13,3 % rekonstrukce obytného domu v Rislerstraße, Freiburg

Tato budova byla během pár měsíců rekonstruována podle ARGE FAKTOR 10.

Údaje k tomuto projektu:

 • Rok výstavby: 1961
 • Modernizace/nástavba obytného domu
 • Fáze výstavby od 4/2004 do 12/2005
 • Obytná poschodí: 3
 • Počet bytů: 42
 • Obytná plocha: 2.737 m2
 • Roční spotřeba primární energie

  • Před rekonstrukcí: 292,0 kWh/m2a
  • Po rekonstrukci: 39,0 kWh/m2a

 • Úspora primární energie: 87 %
 • Jinými slovy: stav pod limitem EnEV-novostavba o 56 %

Lístek s poznámkami
Poptávka
Porovnání produktů
Poznámkový lístek Vám nabízí možnost centrálně shromažďovat požadované produkty. Poznámkový lístek může být libovolně měněn. Můžete měnit množství a pozici výrobku, vracet se ke stránkám výrobků, stahovat produktové datové listy, rušit pozice nebo označovat produkty jako volitelné (alternativní). Poznámkový lístek může být uložen na lokálním počítači a využit později k provedení dalších změn. S dokončeným poznámkovým lístkem můžete stáhnout výpisy se specifikacemi všech uložených výrobků, vystavit poptávku nebo porovnat výrobky.
Třídit Typ výrobku Jméno Typ.č. PDF Sortiment Ceníková cena* (EUR) Množství Volitelné Celková hodnota brutto (EUR)
Na poznámkovém lístku se nenacházejí žádné výrobky
Uložit poznámkový lístek na lokální PC (download)
Naplnit poznámkový lístek z lokálního PC (upload)

Hledání

Zde můžete vyhledávat podle výrobků, dokumentů, obsahu stránek atd.

Naše internetové stránky používají cookies pro vylepšení našich služeb pro Vás. Pokud budete pokračovat v prohlížení stránek, souhlasíte s používáním cookies.

Impressum Ochrana dat